Materace dla niemowląt 0+ 

Pierwsze miesiące życia dziecka wymagają szczególnej troski o jego rozwój. Należy zadbać o to, aby maluch dobrze sypiał, ponieważ jest to niezbędne dla jego zdrowia i wzrostu. Co więcej, biorąc pod uwagę fakt, że noworodek spędza zazwyczaj w łóżeczku większą część dnia, trzeba zadbać o właściwe podparcie dla jego kręgosłupa. Materace dla niemowląt powinny więc być odpowiednio twarde, ale z zachowaniem wygody leżenia malca.

Jedną z naszych propozycji stanowi model lateksowy, który charakteryzuje się wysoką elastycznością, przez co perfekcyjnie dopasowuje się do kształtu ciała, nie odkształcając się jednocześnie pod wpływem jego ciężaru. Dobrze podpiera więc kręgosłup, a ponadto, jest antyalergiczny. Nasza oferta obejmuje także materace dla niemowląt wykonane z pianki wysokoelastycznej, połączenia lateksu z kokosem i innych materiałów, które zapewniają maluchom zdrowie i komfort.

Widok:
na stronę

Zdrowe i komfortowe materace dla niemowląt

Materace dla niemowląt muszą być wykonane z ogromnym przywiązaniem do szczegółów, aby mogły stać się pomocne w dbaniu o prawidłowy wzrost oraz rozwój maluszka. Nie tylko ilość, ale również jakość snu jest w tym względzie niebywale istotna, dlatego należy zadbać zarówno o komfort, jak i o poprawne ułożenie kręgosłupa. Należy pamiętać o odpowiednich wymiarach – noworodki rosną szybko, dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednio większy materac dla niemowląt. Powinien być też wytrzymały, aby nie niszczył się szybko i wystarczył na długi czas. Co więcej, warto zadbać o to, aby materiał był antyalergiczny, ponieważ w przeciwnym razie u maleństwa może pojawić się na ciele uczulenie.

Materac dopasowany do ciała malucha

Dziecko w pierwszych miesiącach swojego życia śpi wyjątkowo dużo – przeciętnie aż 20 godzin dziennie. Z tego względu, materace dla niemowląt muszą być dla nich właściwie dobrane. Zaleca się kupno modelu elastycznego, który dopasowuje się do ciała malucha, a przy tym nie odkształca się. Dzięki temu, noworodek ma zapewnioną odpowiednią twardość wspomagającą prawidłowy rozwój kręgosłupa, a jednocześnie odczuwa komfort leżenia.

Jaki materiał materaca wybrać?

Materace dziecięce mogą być wykonane z wielu różnych materiałów. Bardzo popularna jest na przykład poliuretanowa pianka wysokoelastyczna, która jest bardzo trwała i zapewnia świetną wentylację. Ponadto, wyróżnia się sprężystością, więc właściwie podpiera kręgosłup, a jest przy tym lekka i antyalergiczna. Inną propozycję stanowi model lateksowo-kokosowy, zapewniający przewiewność. Połączenie miękkiego lateksu z dość twardą matą z kokosa sprawia, że uzyskuje się optymalne podłoże dla noworodka.

Serdecznie zapraszamy do zakupów w naszym sklepie, gdzie oferujemy wyłącznie dopracowane w każdym szczególe materace dla niemowląt. Łódź stanowi lokalizację naszej siedziby, gdzie mogą Państwo zobaczyć je na żywo, ale prowadzimy również sprzedaż online.

Śledź nas na Facebooku